Hvězdárna Prostějov

7. 5. 2019

Hvězdárna Prostějov

Navštívili jsme postupně Slunce, poté všechny planety a další zajímavé objekty s krátkou zastávkou na Měsíci. Prohlédli jsme si z vesmíru naši jedinečnou planetu Zemi, což byl úžasný pohled. To vše v 3D projekci s odborným výkladem. V druhé části nám vedoucí hvězdárny pan inženýr Karel Trutnovský předvedl celou řadu pokusů z optiky. Nejvíc nás zaujaly brýle s polarizačním filtrem nebo pokusy s lasery a divadelním dýmem J

V závěru exkurze jsme si prohlédli všechny dalekohledy hvězdárny, zejména nás zaujal velký dalekohled NEWTON se zrcadlem o průměru 400 mm.


Upozornění

Kalendář akcí

předchozí Únor 2020 následující

Základní škola
Holečkova


Fakultní základní škola a Mateřská škola Olomouc, Holečkova 10 příspěvková organizace

Elektronická žákovská knížka