Matematika

Matematika je předmět, kde o úspěchu nebo alespoň slušné známce rozhoduje spíše zájem a pravidelná práce než matematické nadání. To znamená, že je naučitelná.

Základním předpokladem úspěchu v matematice je ve všech případech pravidelná práce do školy.

V hodině matematiky buďte soustředění.

Doma si pořádně projděte všechno, co se ve škole udělalo – včetně teorie, je to klíč k pochopení látky. Propočítejte si příklad, který se řešil ve škole (nebo všechny). Spočítejte domácí úkol, tím si nejlépe ověříte, jestli jste látku zvládli.

Jestliže látce nerozumíte, nezačínejte zkusmo tisíce příkladů v naději, že vás něco osvítí, spíše se pokuste znovu projít krok za krokem teoretický úvod v sešitě nebo učebnici, příklad řešený ve škole apod. Jestliže to nepomohlo, nejspíše se jedná o nějakou mezeru z dřívějška, požádejte o pomoc a vysvětlení spolužáka nebo učitele (ale ne až při zkoušení).

Procvičování:

matematika.hrou.cz