aktuální informace týkající se potvrzování tiskopisu školou pro účely poskytnutí ošetřovného

23. 11. 2021

Pokud krajská hygienická stanice nařídí uzavření školy či její části (třídy), vystaví příslušná škola na základě podkladů zaslaných krajskou hygienickou stanicí rodičům tiskopis „Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)“. Tiskopis slouží jako potvrzení dané školy a je veřejně k dispozici na ePortálu ČSSZ.

POZOR!  Pokud škola nebo její část nebyla uzavřena, ale karanténa byla nařízena konkrétnímu dítěti, je třeba, aby se rodiče se žádostí o vystavení rozhodnutí o potřebě ošetřování obrátili na orgán, který konkrétnímu dítěti nařídil karanténu, tedy na krajskou hygienickou stanici nebo lékaře.

Podrobnější informace i odkaz na příslušný tiskopis naleznete v tomto odkazu

předchozí Listopad 2021 následující