Přípravná třída

Vážení rodiče,

ve školním roce 2021/2022 opět otevíráme na FZŠ a MŠ Holečkova 10, Olomouc přípravnou třídu pro maximálně 15 děti s odkladem povinné školní docházky.

Děti jsou do přípravné třídy přijímány na základě žádosti rodičů. Rodiče dokládají rozhodnutí o odkladu povinné školní docházky a doporučení školského poradenského zařízení k zařazení do přípravné třídy ZŠ.
Činnost pedagoga v přípravné třídě je zaměřena na systematickou přípravu dětí na zahájení povinného vzdělávání v základní škole. Cílem je vybavit dítě odpovídajícími dovednostmi a návyky (rozvoj řečových dovedností, samostatnosti, sociálních dovedností apod.).

Vzdělávací program je upraven takovým způsobem, aby umožnil snadnější začlenění do vyučovacího procesu v 1. třídě, čímž se v důsledku předchází budoucím školním neúspěchům. Právě školní neúspěch může v řadě případů negativně ovlivnit další vývoj dítěte.

Docházka dítěte do přípravné třídy je bezplatná.

Jak postupovat v případě, že chcete dítě přihlásit do přípravné třídy?

1. Podáte žádost o přijetí do přípravné třídy, která je ke stažení na www.zsholeckova.cz.

Žádost můžete podat u učitelky přípravné třídy Mgr. Pavly Kulštrunkové kulstrunkovap@zsholeckova.cz, kulstrunkova@seznam.cz, tel. 603 406 987, 737 624 966

Mgr. P. Kulštrunková - magisterský obor PdF UP - Pedagogika, speciální pedagogická  diagnostika, MU Brno – speciální pedagogika - logopedie

Při návštěvě pedagogicko psychologické poradny z důvodu odkladu školní docházky si vyžádáte i doporučení k zařazení do přípravné třídy ZŠ.

Doložíte doporučení pedagogicko- psychologické poradny k zařazení do přípravné třídy a rozhodnutí o odkladu povinné školní docházky.

pdf žádost_o_přijetí_přípravka.pdf 622266 Kb
pdf leták přípravka.pdf 473154 Kb
docx Dotazy k přípravné třídě.docx 17122 Kb
docx hodnoceni-pripravne-tridy-rodici.docx 14834 Kb

Informace k zápisu do přípravné třídy naleznete ZDE.

Od pondělí 19. 4. 2021 je otevřeno školní hřiště pro veřejnost. Maximálně může být na sportovišti 12 osob. Pomůcky se nepůjčují. Více informací ZDE.

předchozí Duben 2021 následující